Pelet | Nowoczesne i ekologiczne paliwo

pellet wrocław

Popularne i ekologiczne paliwo, zapewniające wiele możliwości. Stosuje się je w kotłach, piecach oraz i im podobnych urządzeniach. Najczęściej przyjmuje on formę granulatu.

Pelet jest to coraz bardziej popularne paliwo wykorzystywane jako źródło ciepła dla wielu domów oraz obiektów. Dodatkowo jest to bardzo czyste źródło energii. Jest to granulat drzewny uzyskiwany w wyniku sprasowania trocin różnych gatunków, wiórów, zrębków i innych odpadów drewnianych. W procesie tym nie wykorzystuje się substancji klejących. W efekcie uzyskujemy produkt w pełni ekologiczny o niskiej zawartości wody korzystny pod względem ekologicznym. Nasz pellet spełnia najwyższe wymagania i normy, idealnie nadając się na współczesne ekologiczne potrzeby. Przy wykorzystaniu pelletu powstaje mniej szkodliwych substancji oraz popiołu. Wszystko to sprawia, że pellet to paliwo przyszłości.

Jak powstaje pelet?

Powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia, które bez dodatków substancji chemicznych łączy ze sobą trociny, wióry, zrębki i inne elementy drewniane. W efekcie zapewniamy ekologiczne paliwo, skuteczne szczególnie w ogrzewaniu domów i budynków. Jednak jego zastosowanie znacznie bardziej szerokie i wykorzystuje się ją w halach i budynkach prywatnych oraz instytucjach. Łatwe w magazynowaniu oraz transporcie granulki pelletu drzewnego nie przysparzają większych problemów.

Więcej informacji na stronie firmy Stefanidis z Wrocławia: Pelet drzewny