Problemy diagnostyczne zespołu jelita drażliwego


Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/irresistible/single.php on line 13
// 11 listopada, 2014 // Psychologia

Syndrom IBS - Jelitodrazliwe.pl - Informacje dla pacjenta

Dużo ostatnio mówi się w prasie i telewizji na temat zaburzeń dotyczących bólu i trudnościach pokarmowych związanych z różnymi czynnikami. Często zaburzenia pracy jelit jest trudno zdiagnozować. Składa się na to kilka czynników. Są to między innymi problemy związane z trudnością diagnozą jelita drażliwego.

Syndrom IBS – jest więcej niż tylko zaburzeniem wynikającym z zaburzonej struktury. Problemem jest tutaj zaburzona czynność i praca jelita – co często powoduje duży dyskomfort. Na Portalu Jelito Drażliwe można przeczytać o możliwościach diagnozy oraz leczenia tego zaburzenia – ale droga do postawienia poprawnej diagnozy jest dość długa. Trzeba wykonać szereg badań takich jak:

  1. gastroskopia
  2. kolonoskopia
  3. badanie usg
  4. badanie palpitacyjne
  5. oraz najczęściej badania związane z morfologią

Każdy specjalista lekarz od chorób wewnętrznych może również skierować badania dodatkowe uwzględniając lokalizację bólu oraz wyniki wcześniejszych badań. Jelito drażliwe (IBS) jest nie tylko trudny do diagnozy – problemy sprawia również leczenie jelita drażliwego, gdyż problem też jest nie tylko natury czysto medycznej – ale również psychologicznej. Tryb życia, stres mają duże znaczenie w poprawnym leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Więcej informacji: Jelito drażliwe – syndrom IBS

 

Comments are closed.