Psychoterapia – kilka słów (Wrocław)

Terapia AutyzymuKorzystając z okazji dostępu do Internetu, bo akurat jestem w hotelu, chciałbym przedstawić ciekawą stronę internetową, na której można się dowiedzieć „Czym jest psychoterapia?” jakie są jej rodzaje. Czy psycholog to – to samo co psychoterapeuta. W ofercie na rynku znajduje się bardzo dużo stron o tematyce psychologicznej. Idąc  ulicą w centrum Wrocławia – można zauważyć bardzo wiele tabliczek z napisami Psycholog Wrocław lub Psychoterapia Wrocław. Jednak nie zawsze jest podany tam adres internetowy, aby dowiedzieć się czegoś więcej o takiej usłudze. Dlatego uważam, że strony internetowe są bardzo dobrym środkiem do udzielania informacji np. takich „co to jest Psychoterapia”. Często pada zapytanie w śród ludzi na forach Psycholog Wrocław – szukam dobrego psychologa z Wrocławia. Albo Psychoterapia Wrocław – gdzie znaleźć odpowiednie i zaufane usługi…

Wiadomo że można wziąć książkę telefoniczną lub panoramę firm i odszukać po hasłach psychoterapia  Wrocław – imię i nazwisko psychologa. Ja jednak polecę tę drugą metodę jaką jest Internet. W ogóle najlepiej to jest zapytać znajomych czy nie znają jakiegoś dobrego psychologa lub jakiejś zaufanej psychoterapii. Ale często się zdarza że kiedy pada słowo psychoterapia albo psycholog.

To wszyscy milczą bo:

  1. albo nigdy nie korzystali z takich usług
  2. nie chcą się przyznać, że potrzebowali pomocy lub nadal chodzą do psychologa.
  3. boją się polecić nam kogoś, kto później może nas rozczarować (np. psycholog  może być też znajomym naszych innych znajomych)

Dlatego warto przeglądnąć Internet, aby przeglądnąć strony różnych psychologów i różnych ofert psychoterapii. Dla mniej doświadczonych użytkowników podpowiem, że należy w wyszukiwarce nie wpisywać słowa psycholog czy psychoterapia par, albo psychoterapia – ponieważ takie szukanie pokaże nam psychologów z całego kraju. Najlepiej odnieść się do wpisania  lokalizacji.

Oto kilka takich przykładów jak wpisywać i szukać poprawnie:

W pole wyszukiwarki najlepiej wpisać:

  • PSYCHOLOG WROCŁAW
  • PSYCHOTERAPIA WROCŁAW
  • PSYCHOTERAPIA PAR WROCŁAW

Takie szukanie ogranicza nasze wyniki do lokalizacji w jakiej się znajdujemy. Dlatego warto przestrzegać tych zasad.