Który wybrać - pellet czy brykiet -stefanidis?

Jak wybrać odpowiednie paliwo do swojego domu? Dlaczego pelet lub brykiet?

Paliwo dla domu – Pellet czy brykiet?

Ogrzewanie domu oraz innych budynków sprawia, że należy rozważnie podejść do kwestii jej kosztów. Coraz częściej uwzględnia się i aspekt ekologiczny również, dlatego że ogrzewanie piecami i kotłami starego typu to również rosnące koszty, podobnie jak opał gorszym jakościowo paliwem.

Tym samym zyskują na sile paliwa ekologiczne oraz odnawialne. Do takich zalicza się między innymi ogrzewanie za pomocą pelletu oraz brykietu. Oba rozwiązania są bardzo atrakcyjne szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę ich ekologiczny oraz odnawialny charakter. Wysoka kaloryczność produktów również jest ważnym argumentem, który można wykorzystać. Niekiedy można znaleźć produkty oferujące mniejszą lub większą ilość ciepła, co pozwala na ich dostosowanie do warunków pogodowych. Pozwala to na zużycie tańszego produktów cieplejszym okresie a w czasie większej, tego o większej kaloryczności.

Wiele osób zastanawia się czy ogrzewać peletem czy brykietem?

Zaletą są również pozostałości po spaleniu. W wielu przypadkach jest ich bardzo mało, szczególnie przy wykorzystaniu lepszych jakościowo pieców oraz kotłów. Ilość powstałego popiołu jest bardzo mała, szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość wkładu. Ma to swoje pozytywne skutki dla środowiska, również w sytuacji, jeżeli spojrzymy na emisję zanieczyszczeń, których generalnie się nie stwierdza. Wynika to między innymi z tego, że do produkcji i łączenia nie są wykorzystywane kleje, lepiszcza inne lakiery. Całość jest tym samym ekologiczne oraz wysoce naturalne.

Warto dodać, że w obu przypadkach łatwo jest je składować,
są łatwe przy rozpalaniu i nie brudzą.