Szara strefa w modzie


Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/irresistible/single.php on line 13
// Grudzień 20th, 2010 // Moda - Fashion

Szare kolory modne w tym roku
Moda, Styl, Wizaż,

Szara strefa w modzie

Kiedyś Christian Dior podobno chował się za szarą zasłonką i zza niej stremowany obserwował reakcje publiczności w czasie pokazów swoich kolekcji. Dziś słynny dom mody Diora z dumą ubiera kobiety w popielate kreacje. Świat mody dawno odrzucił negatywne postrzeganie koloru szarego. Niegdyś kojarzony wyłącznie ze smutkiem, nudą, biedą i bylejakością, jest obecnie jedną z najbardziej szlachetnych barw, tworząc mit szarej elegancji.

Tło wśród kolorów

Trend zimowy szczególnie ją sobie upodobał, a kreatorzy mody na stałe wprowadzili ją do swoich kolekcji jako total look albo obowiązkowy element kreacji. – Paleta szarości to bogactwo ciepłych i zimnych odcieni. Ciepłe są jakby lekko zabarwione błękitem, dając efekt koloru gołębiego, a w wersji ciemniejszej ciepłą szarością jest na przykład antracyt. Zimne odcienie są po prostu czystym rozbieleniem czerni – wyjaśnia Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature. Kolor szary jest pośredni pomiędzy bielą a czernią. Być może dlatego dobrze prezentuje się w zestawieniu z innymi barwami. Jest tłem pod wszelkie stylizacje, znakomicie podbija głębię innych kolorów.

Zrób się na szaro

Trudno uwierzyć, że dawniej był to kolor zarezerwowany dla najniższych klas społecznych, które nie miały środków na barwienie swoich ubrań. Dzisiaj popielaty, szarobury i płócienny są synonimami szykownego minimalizmu i prostoty w modzie. Nie bez powodu mówi się o „szarej elegancji”. Szary to druga czerń, czyli klasyk wśród kolorów. Jest ulubioną barwą projektantów. Świadczy o tym fakt, że Giorgio Armani raczej nie wykorzystuje ostrych kolorów, operuje jedynie 500 odcieni beżów i szarości. – Kolor szary jest wszechstronny dzięki swojej neutralności i czarno-białemu rodowodowi. Mówi się, że jest barwą bez emocji, ale dzięki temu można ją zestawiać z całą paletą kolorystyczną. Na przykład szary garnitur czy garsonkę w wersji casual dobrze jest ożywić żółtymi lub różowymi dodatkami. W biznesowej stylizacji zaś szarości świetnie wyglądają z wszelkimi niebieskościami i zieleniami – przekonuje Dorota Sikorska z Every Nature.

Trend kultywujący szarość jest znakomitym rozwiązaniem dla każdej bizneswoman. Oprócz klasycznej elegancji kojarzony jest również ze skromnością i zaufaniem. Garderoba zabarwiona szarością wskazuje na duże opanowanie i racjonalne myślenie. W pracy jest więc niezastąpiona.


Stopka

Wśród zimowych propozycji EVERY NATURE znajdziemy szare kostiumy w odcieniu srebra czy miks soli i pieprzu oraz popielate sukienki w kamiennej szarości, jakby z domieszką sadzy. Szarości są flagowymi kolorami marki EVERY NATURE, której propozycje mody biurowej i nie tylko można znaleźć na sklep.everynature.pl/

Żarówka PR i Marketing

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl – Twojego źródła artykułów do przedruku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.