Biomasa – ekologiczne źródła energii. Stefanidis – informacje ekologiczne.


Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/irresistible/single.php on line 13
// 19 października, 2017 // Zdrowie

W ostatnim czasie pellet stał się szczególnie ceniony wśród konsumentów stając się częścią oferty firmy Stefanidis. Pellet produkowany jest zazwyczaj z odpadów drzewnych poddanych w prasie odpowiedniemu do istniejących potrzeb zagęszczeniu. Co ważne wszystko to odbywa się bez substancji klejącej. To dodatkowo przemawia za jej ekologicznym charakterze i braku emisji szkodliwych substancji. Warto zauważyć, że biomasa zaliczana jest do odnawialnych źródeł energii, na które stale rośnie zapotrzebowanie.

Tym samym pozyskiwana jest z wielu źródeł. W naszym kraju występują bardzo sprzyjające warunki do tego by uprawiać na potrzeby biomasy rośliny szybko rosnące. Swego czasu zapowiadano bardzo szybki rozwój tej gałęzi rozwoju. Być może nie osiągnięto aż tak daleko idącego rozwoju jak zakładano jednak i tak wyniki są bardzo zadowalające. Jest tak tym bardziej, że słyszy się niekiedy o problemach w dostawie paliw. Najczęściej dotyczy to słomy, co ma miejsce nie tylko w naszym kraju. Takie problemy można zauważyć również poza naszymi granicami. Zainteresowanie biomasą jako źródła ciepła stale rośnie tym bardziej, że w wielu przypadkach dają naprawdę dużą swobodę oraz możliwości wykorzystania – zastosowania. Parametry oferowane przez biomasę osiągają bardzo zadowalające wyniki szczególnie, jeżeli chodzi o ogrzewanie.

Informacje uzyskane dzięki firmie: Stefanidis z Wrocławia

Comments are closed.