Organizacja Konferencji


Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/irresistible/single.php on line 13
// Październik 12th, 2011 // Artykuły, Bez kategorii

Firmy inwestują w organizację konferencji – jako cel do realizacji własnego marketingu. W roku 2009 firmy wydały na organizację konferencji ogromne kwoty środków pieniężnych. W obecnych czasach promowanie własnych produktów wydaj się być koniecznym działaniem marketingowym. Organizatorzy konferencji zacierają ręce, ponieważ zamówienia na ich ofertę, jakim jest organizowanie i kompleksowa obsługa konferencji jest z roku na rok coraz większe. Zleceniodawcy jaki i sami organizatorzy konferencji przyznają – „organizacja konferencji cieszy się coraz większą popularnością „


Firmy odpowiadając na ankietę, w związku z ORGANIZACJĄ KONFERENCJI,  wymieniały między innymi takie zalety jak:

  1. oferta trafia do szerokiej grupy ludzi
  2. organizacja konferencji daje możliwość integrowania nauki ze światem biznesu (co jak wydaje się w tym przypadku jest bardzo pozytywnym zjawiskiem dla obu stron)
  3. podczas organizowania konferencji możliwa jest działalność promocyjna
  4. wiele firmy proponuje bezpłatne próbki produktów
  5. przerwy w trakcie organizowanych spotkań dają możliwość do nawiązywania nowych kontaktów
  6. Polskie firmy doceniają taką formę reklamy, która wiąże się z prestiżem i zaangażowaniem wielu grup społecznych.

W roku 2010 przykładowo były często organizowane konferencje naukowe, gdzie klienci mogli uzyskać profesjonalną wiedzę z zakresu np. „nowoczesnych działań marketingowych” jak również zapoznać się podczas tej samej imprezy z firmami działającymi na rynku reklamy i marketingu.
Dlatego ważnym elementem jest organizacja imprez, które są przede wszystkim nakierowane na konkretną grupę odbiorców. Firmy często podczas organizacji takich imprez zwracają uwagę na to w jakim otoczeniu odbędzie się organizacja konferencji.

Często na taką lokalizację firmy oraz agencje artystyczne (np. Firma ArtAnima Biznes – Organizacja Konferencji Poznań) decydują się na miejsca z dużą ilością miejsc noclegowych. Mówimy tutaj oczywiście o dużych kompleksach hotelowych, gdzie organizacja konferencji jest możliwa. Takie ośrodki posiadają nie tylko bazę noclegową ale również sale konferencyjne, sale do warsztatów – hale do organizacji imprez targowych.
Promocja własnych produktów, jest ważnym i niezbędnym elementem każdej firmy, która ma na celu sprzedaż produktów lub usług. Wydaje się za zasadne stwierdzenie jednej z Wrocławskich firm, że organizacja konferencji  to ArtAnima – niektórzy zarabiają na organizacji imprez oraz konferencji w sposób taki , że przynosi im to konkretne korzyści w postaci nowych kontaktów, promocji firmy i wzrostu sprzedaży. My jako firma zajmująca się organizacją konferencji oraz organizacją imprez propagujemy organizację imprez jako środek, który przynosi zarobek nam jak również naszym kontrahentom.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Piotr Wójcicki – organizacja-konferencji.com 2016 (c)

Comments are closed.