Dom w Górach Sowich


Warning: Use of undefined constant woothemes - assumed 'woothemes' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/irresistible/single.php on line 13
// 10 maja, 2021 // Bez kategorii, Turystyka, Zdrowie

Domek Góry Sowie | Sowi Dom | Wynajem Domku w Górach Jugów
Dom Góry Sowie | Jugów | Na Wynajem

Góry Sowie – Piękne miejsce do odpoczynku | Turystyki | Zwiedzania

Góry Sowie znajdują się w województwie dolnośląskim, około 60 km na południowy zachód od Wrocławia – jedne z najbardziej enigmatycznych gór w Polsce. Turyści chętnie wynajmują tutaj domki | Dom na wynajem Góry Sowie| lub noclegi, aby z bliska cieszyć się tym dobrem natury.  To pasmo górskie ma swoje legendy i mroczne sekrety. Dlatego to idealna propozycja na weekendowy aktywny wypoczynek dla każdego. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu stoki narciarskie, domy na wynajem,  doskonałe trasy rowerowe oraz położone pod zamkiem Grodno Jezioro Bystrzyckie. Osówka, Włodarz oraz Sztolnie Walimskie to rewelacyjne miejsce dla pasjonatów historii drugiej wojny światowej. 

Najwyższy szczyt

Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) –  najwyższy i najczęściej odwiedzany szczyt Gór Sowich. Zaliczana do Korony Gór Polski. Nieopodal szczytu dostępnych jest wiele szlaków turystycznych, tras rowerowych, tras do narciarstwa biegowego oraz nieczynny wyciąg orczykowy. Znajduję się tu także stara ponad 100 letnia kamienna wieża widokowa – symbol miasta Pieszyce.

Sowie Góry – atrakcje

  • Zamek Grodno –  za dawnych lat jeden z największych i najsilniejszych zamków na Śląsku. Udostępniony do samodzielnego zwiedzania, z możliwością bezpłatnego wypożyczenia audio przewodnika. Na zamku znajduje się Centrum Bioedukacji Multimedialnej z salami multimedialnymi poświęconymi rezerwatowi przyrody „Góra Chojna”. Atrakcja dostępna dla wszystkich bez względu na wiek.
  • Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim – sztuczny zbiornik, który powstał na skutek utworzenia zapory wodnej. Pełni funkcję przeciwpożarową. Dookoła znajduje się bogata baza kulinarno-noclegowa oraz liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.
  • XVIII-Wieczna Twierdza Srebrna Góra – największa twierdza górska na terenie całej Europy. Składa się z 6 fortów i kilku bastionów. Zwiedzanie twierdzy odbywa się  z przewodnikiem.
  • Kompleks Riese w Górach Sowich – jeden z najbardziej enigmatycznych i największych przedsięwzięć inżynieryjnych II Wojny Światowej. Kompleks był najprawdopodobniej jedną z kwater głównych Adolfa Hitlera. Znajdują się tu pozostałe części korytarzy, sztolni i bunkrów.

Istota niejasności podziemnych budowli nie została do końca wyjaśniona. Do dziś owiana jest aurą tajemniczości. Na ten temat jest publikowanych dużo artykułów i napisanych książek. Tą tematykę porusza również w swoich programach Bogusław Wołoszańskie. Więcej informacji można obejrzeć na stronie youtube.com.

Zapraszamy również do czynnego i aktywnego wypoczynku w Górach Sowich. Dopiero z bliska możemy ocenić jak okazałym i pięknym w doświadczeniu są one cudem na ziemi. 

Możliwość noclegu:

  • Sowi Dom znajduje się w górnej części miejscowości Jugów (550m n.p.m) na południowym stoku Wielkiej Sowy i Kalenicy. Z widokiem na Góry Sowie. Obok domu przepływają 2 potoki. Posiada 6 dwuosobowych, komfortowych pokoi w górskim stylu. Dom wynajęty na wyłączność, pozwala dysponować całą posiadłością, łącznie z ogrodem, zadaszonym grillem, parkingiem na 7 osób. Istnieje możliwość wynajęcia domu na poszczególne apartamenty / pokoje. Dla najmłodszych – na przeciwko domu, znajduje się ogólnodostępny plac zabaw. Niedaleko sklepy oraz basen (ok 10 min pieszo). Dom ogrzewany – do wynajęcia o każdej porze roku. Więcej informacji na stronie: dom na wynajem góry sowie

Comments are closed.