Bio-Produkty – sklepy (kosmetyki naturalne w Polsce)

// Listopad 30th, -0001 // Uroda, Zdrowie

Detail of a facial mask treatment being wiped ...
Bio Produkty – Kosmetyki naturalne gdzie kupić

Bio-Produkty
Produkt biologiczny jest produktem rolnictwa ekologicznego. Został opracowany i przygotowany zgodnie z zasadami ściśle określanymi przez środowisko naturalne.

Główne zasady rolnictwa ekologicznego:
• Stosowanie nawozów naturalnych
• Zakaz stosowania GMO (Organizmy modyfikowane genetycznie)
• Zwierzęta karmione paszami ekologicznymi
• Przestrzeganie sezonowych cykli
• Płodozmian
• Zbieranie dojrzałych roślin
• Przestrzeganie poprawnych zasad hodowli zwierząt (Dostęp do świeżego powietrza, profilaktycznej opieki homeopatii …)

Jak rozpoznać produkt biologiczny?
Metody stosowane w produkcji ekologicznej są potwierdzone przez niezależne organizacje certyfikujące, uznawane przez Państwo. Produkty LUNA, BABYBIO, KALIBIO i VITABIO materiału rolnictwa ekologicznego są poświadczone przez ECOCERT SAS F-32600.

Zagadnienia BIO:

1. Szacunek dla naszej pięknej planety
Przeciwdziałania zanieczyszczania środowiska to działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, ochronę integralności naturalnych ekosystemów, jakości gleby i wód gruntowych.

2. Wysoka jakość życia ludzi
Rolnictwo ekologiczne przynosi wszystkim korzyści ziemi w sposób naturalny.

3. Produkty doskonałej jakości
Organiczne owoce i warzywa są uprawiane bez używania żadnych nawozów sztucznych i bez pestycydów syntetycznych. Uprawiane zgodnie z naturalnym rytmem pór roku, zebrane jako dojrzałe, aby uzyskać ich prawdziwy smak, zapach i wartości odżywcze.

4. Produkty czysto biologiczne
Zadaniem rolnictwa ekologicznego jest uzyskanie jak najwyższych plonów, ale w harmonii z przyrodą.  Rolnictwo ekologiczne wymaga i pochłania więcej przestrzeni, więcej czasu i więcej pracy. Plony są często niższe i czasami niesie to za sobą koszty dla konsumenta. Ponadto, rolnictwo ekologiczne jest mniej dofinansowywane przez Państwo, aniżeli rolnictwo konwencjonalne. Z drugiej strony, rolnictwo ekologiczne jest przyjazne środowisku, ponieważ stosowanie chemicznych nawozów i pestycydów syntetycznych jest zabronione. Teraz zostało udowodnione, że nadmierne stosowanie tego rodzaju produktów zanieczyszczają gleby, wody gruntowe i powierzchniowe. Nie powinniśmy zapominać, że koszty redukcji emisji są znacznie ponoszone przez podatników. Krótko mówiąc, należy zwrócić większą uwagę na produkt ekologiczny, bo daje on większą wartość. Tak więc należy dobrze przemyśleć i nie popełniać dłużej błędów, aby ostatecznie lepiej i mniej jeść. Np.: organiczny chleb posiada dobry smak, dłużej utrzymuje swoją świeżość, co zapobiega powstawaniu odpadów.

źródło: wikipedia

One Response to “Bio-Produkty – sklepy (kosmetyki naturalne w Polsce)”

  1. Kosmetyki naturalne ?

    Z Belgii przywędrowała do nas formuła PiP Probiotica in Progress (produkty myjące oraz kosmetyki). Jest to kompozycja bakterii, które robią konkurencje w stosunku do bakterii patogennych w zdobywaniu żywności i wilgoci. Baza produktów polega na technologii tworzenia stałej i zdrowej równowagi w naszym otoczeniu. Mechanizm działania polega na konkurencyjnym wypieraniu patogenów oraz quorum sensing (sposób porozumiewania się bakterii za pomocą cząsteczek związków chemicznych).

    Ideą konkurencyjnego wykluczania jest to, że podczas czyszczenia warstwa probiotycznych bakterii jest nanoszona na powierzchnię i zajmują one wolne obszary. One to będą zużywać całą materię organiczną i resztki pożywienia, nie pozostawiając nic dla potencjalnych patogenów szukających przestrzeni i żywności. Bakterie probiotyczne produkują enzymy, również wspomniane wcześniej proteazy. Powoduje to rozluźnienie struktury biofilmu, a w konsekwencji jego rozbicie. Chorobotwórcze bakterie będą się komunikować za pomocą quorum sensing i przesyłać sobie informacje o niesprzyjających dla nich warunkach. Prowadzi to do przyjścia w stan uśpienia i późniejszego ich usuwania. Na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez naukowców z Iowa University na Staphylococcus aureus, zauważono, iż mechanizm rozluźniania biofilmu zależny jest od obecności aktywnych proteaz – enzymów tnących białka.
    Formuła składa się z bezpiecznych bakterii dla ludzi i zwierząt, może być używana dla poprawy zdrowotności naszej skóry (egzemy, łuszczyce, łupieże a nawet różnego rodzaju grzybice) oraz zapobieganiem alergii poprzez wyeliminowanie mikroflory bytującej na pyłku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.